Van Persie blikt vooruit op terugkeer in Friesland
Robin van Persie keert zondagmiddag terug in Friesland, waar zijn ploeg Feyenoord het in de laatste speelronde van de Eredivisie opneemt tegen sc Heerenveen. De 41-jarige trainer kijkt met vertrouwen uit naar het duel, ondanks het rumoerige vertrek eerder dit seizoen.
Van Persie verliet SC Heerenveen halverwege het seizoen om bij Feyenoord aan de slag te gaan. Zijn vertrek leidde tot gemengde reacties in Friesland, maar zelf verwacht hij geen vervelende ontvangst:
"Persoonlijk verwacht ik niet veel negativiteit, omdat ik denk dat veel mensen snappen waarom ik deze keuze heb gemaakt."
‘Volksfeest? Puur vanwege winst op AZ’
Een week na zijn vertrek boekte Heerenveen een 3-1 overwinning op AZ, waarna het in het Abe Lenstra Stadion tot uitbundige taferelen kwam. De festiviteiten werden door sommigen geïnterpreteerd als een 'bevrijdingsfeest' na het vertrek van Van Persie, maar de trainer zelf nuanceert dat beeld:
"Ik heb gehoord wat de spelers en trainers zeiden. Die geloof ik ook, want ze zeiden dat het puur vanwege de winst op AZ was," aldus Van Persie.
"Na elke overwinning breekt er daar ook een soort volksfeest uit. Dus dat is wel hoe ik dat daar ken. Next level? Iedereen heeft daar zijn zegje over gedaan, ik geloof hun kant van het verhaal."
Heerenveen - Feyenoord: inzet, belangen en geen dealtjes
Hoewel Feyenoord zeker is van de derde plek, benadrukt Van Persie dat zijn ploeg vol voor de winst gaat. Voor Heerenveen staat er meer op het spel: zij strijden nog voor een plek in de play-offs.
"Ik vind het een interessante wedstrijd. Best veel dingen zijn hetzelfde als toen ik er zat, maar op een aantal punten zijn er wel nuances. Dat is logisch met een nieuwe trainer," vertelt hij.
"Wat de wedstrijd leuk maakt, is dat Heerenveen móét winnen vanwege de kansen op de play-offs. Wij willen ook graag winnen. Ik geloof niet in dealtjes."
Kampioenswedstrijd en symboliek
De wedstrijd tegen Heerenveen heeft extra lading, aangezien het voor Van Persie een terugkeer is naar de club waar hij dit seizoen begon. Voor Feyenoord is het bovendien de generale repetitie richting de voorbereiding op volgend seizoen, terwijl Heerenveen vecht om de laatste strohalm richting Europees voetbal.
Aftrap van sc Heerenveen – Feyenoord is zondag om 14.30 uur in het Abe Lenstra Stadion.