Samenvatting Go Ahead Eagles - FC Groningen 1-1
Go Ahead Eagles en FC Groningen hebben hun kalenderjaar afgesloten met een 1-1-gelijkspel in de Adelaarshorst. Daarmee blijft Go Ahead steken op de dertiende plaats, terwijl FC Groningen met een knappe vijfde positie de winterstop ingaat.
Voor de Deventenaren kwam zo een wisselvallige slotfase van een verder memorabel jaar ten einde. Na het winnen van de KNVB-beker en Europese stunts bleef succes in de Eredivisie de afgelopen weken uit. De laatste competitiezege dateert van begin november, tegen Feyenoord.
Weinig hoogtepunten voor rust
De eerste helft was weinig sprankelend. Beide ploegen speelden voorzichtig en grote kansen waren schaars. Doelman Jari De Busser hield Go Ahead op de been bij een één-op-één-situatie met Jorg Schreuders, die namens Groningen oog in oog faalde.
Aan de andere kant moest ook de Groningse keeper ingrijpen, waardoor het duel lange tijd in balans bleef.
Go Ahead beloont zichzelf
Vlak voor rust sloeg Go Ahead alsnog toe. Mathis Suray rondde een lage voorzet van Milan Smit beheerst af en zette de thuisploeg op voorsprong: 1-0.
Die treffer leek Go Ahead vertrouwen te geven, maar kort na rust lieten de Eagles na om door te drukken. Suray kreeg na een voorzet van Mats Deijl een uitgelezen kans op de 2-0, maar miste.
Groningen slaat terug
Die misser bleek duur. FC Groningen combineerde even later vlot door de defensie van Go Ahead, waarna Tika de Jonge de bal geplaatst in de hoek schoot: 1-1.
Niet veel later was Groningen zelfs dicht bij een voorsprong. Younes Taha raakte de paal en liet de Deventerse defensie ontsnappen.
Geen winnaar in slotfase
In het laatste deel van de wedstrijd gingen beide ploegen nog op zoek naar de overwinning, maar echt grote kansen bleven uit. FC Groningen slaagde er niet in om voor de derde eredivisiezege op rij te zorgen, terwijl Go Ahead ook nu geen einde maakte aan de droogte in de competitie.
Samenvatting
Go Ahead Eagles en FC Groningen spelen met 1-1 gelijk in Deventer. Suray zet de thuisploeg voor rust op voorsprong, maar De Jonge zorgt na rust voor de gelijkmaker. Beide ploegen missen daarna kansen op de winst.
Beelden: Go Ahead Eagles – FC Groningen (1-1)
Bekijk hier de samenvatting van Go Ahead Eagles – FC Groningen, met:
-
de openingstreffer van Mathis Suray
-
de gelijkmaker van Tika de Jonge
-
de paal van Younes Taha
-
reacties na afloop